TASUTA TRANSPORT KÕIKIDELE TELLIMUSTELE. TELLIGE NÜÜD!

Valuuta :

Korgi kasutamine

Korki kui toorainet tuntakse juba muinasajast. U. 3000 aastat eKr kasutati seda juba Hiinas, Egiptuses, Pärsias ja Babüloonias kui kalapüügi vahendina. Vaaraode haudadest on leitud siiani hästi säilinud korgi tükke, millega tagati muumia termiline stabiilsus. Vana-Roomas, neli sajandit eKr tehti sellest veeteede märgistus poisi, veini või oliiviõli korke, jalatseid ja ka kaeti katuseid.

Kuid enim hindas antiikmaailm korgi tihendavaid omadusi. Seda, et korgi tihedus oli peaaegu täiuslik, näitavad ka väljakaevamised. Viimasel sajandi on Efesosest leitud korgiga kaetud puutumata Amphora esimesest sajandist eKr. mis oli seal üle 20 sajandi ja oli siiani veini täis. Ka Pompei varemetest, mille hävitas Vesuuvi purse, kaevasid arheoloogid välja veini täis Amphora. Need näited demonstreerivad korkmaterjali tähelepanuväärset püsivust ja seda hoolimata paljude tegurite mõjust: pinnases, merevees jms. sisalduvad mikroorganismid.

Tänapäeval kasutatakse korgi isoleerivaid ja tihendavaid omadusi veinitööstusese, kus kasutatakse rohkem kui 80% ülemaailmsest tootmisest, kuhu jõuab kõige väärtuslikum sort. Ülejäänud 20% tarbivad järgmised tööstussektorid: ehitus, kalapüük, sport, kontori ja kodutarbed, ujuv vee varustus, kalandus, veetransport (laevateede märgistus ja signalisatsioon), vetelpääste, relvad, lennundus ja purilennundus, muusikariistade tootmises, kingsepp, mööbel jne.
Turvalised maksed
Tasuta kohaletoimetamine
Kõrgeim kvaliteet
Rahulolu garantii