TASUTA TRANSPORT KÕIKIDELE TELLIMUSTELE. TELLIGE NÜÜD!

Valuuta :

Korgi omadused

Korgitamm on ainus korgitamme liik maailmas, mis omab nii paksu ühtlast koort ja spontaanselt kasvab puu kattena. Selle puu Koor - kõnekeeles "kork" – on toode surnud kudededega kork, mis moodustub nende puude pideval elutsüklil ja pidevalt laienedab oma tüvede ja oksade ristlõiget. See on nähtav mikroskoobi all kus kude koosneb surnud neljateistkümnest seina hulktahust rakkudevahelistes tühikutes, olles täielikult täidetud gaasiseguga, mille koostis on peaaegu identne puu keskkonda ümbritseva õhuga. 1 cm3 kude sisaldab rohkem kui 40 miljonit sellist neljateistkümmet rakku. Nende keemiline koostis on: suberiin (45%) ja ligniin (27%), tselluloos ja polüsahhariid (12%), parkhape (6%), vaha (5%) ja muud ained (5%).

Kerge. Korgi mikrorakkudes lõksus olev õhk moodustab 90% selle mahust ja umbes 50% kaalust, mis teeb selle erikaaluks 190-250 kg/m3. See on veest 5 korda kergem materjal, ning kuna see ei ima vett on praktiliselt uppumatu.

Vedelike ja gaaside läbilaskmatus. Selle omaduse võlgneb kork suurele suberiini sisaldusele. Selle moodustab 39-45% korgi massist. Sellel ainel on hüdrofoobne struktuur, mis on ka tugevdav ja soojust isoleeriv.

Keemiliselt inertne. Kork on keemiliselt inertne. Selle struktuur ei ole mitte ainult vedelikele ja gaasidele läbimatu, vaid ka nendega kokku puutudes ei põhjusta keemilisi reaktsioone ega hävita seda. Kok säilitab ka neutraalse maitse ja lõhna ning ei ima endasse lõhnu.

Vastupidav bioloogilisele korrosioonile. Korrosioon on tingitud soodsatest niiskuse tingimustest ja mädanemise protsessidest. Suurenenud vastupanu bioloogilisele korrosioonile on tingitud muuhulgas korgis sisalduvatele parkainetele ja materjali lagunemisaltiks muutva valgu puudumisele. See säilitab vastupanu ka seente ja hallituse suhtes. Selle pind ja struktuur ei soodusta hallituse ja kopituse teket ega loo tingimusi nende ilmumiseks.

Suurepärane soojusisolatsioon. Materjali soojusjuhtivuse tegur on 0,037-0,040W/ (mK). Lisaks sellele väärib märkimist selle väga kõrge erisoojus. See väärtus väljendub korgi suures termilises inertsis. Erinevalt muudest materjalidest säilitab see oma isolatsiooniomadused laias temperatuurivahemikus. Seoses sellega suureneb tublisti nt. Polüstüreeni tase, mis kõrge temperatuuri mõjul aurustub. Tänu korgi nõrgale soojusjuhtivusele on seda alati meeldiv puudutada, ei edasta ega neela meie keha soojust. Sellele materjalil on ka õhu temperatuuri ja niiskust stabiliseerivad omadused.

Suurepärane heli,- ja vibratsioonisolatsioon. Kork võib vaigistada 30-70% hääli sagedusulatustes 400 kuni 4000Hz. Korgi struktuur ja selle paindlikkus võimaldavad samaaegselt maha suruda õhu kaudu levivaid helisi kui ka löögi heli ning kõrvaldada heli sillad. Kork tänu oma erilisele struktuurile neelab helilaineid ja vibraatsiooni (vibreeri, kuid neelab).

Tulekindel. Kork säilitab tulekindluse euroklassis E. See, aga sõltub paljudest teguritest. Tavaliselt on korgist plaadid kõrge termilise inertsi tõttu tulekindlad.

Paindlik ja kokkusurutav. Korgi rakumembraanid on väga paindlikud, mistõttu jääb see paindlikuks ja kokkusurutavaks ja peale raskuse eemaldamist korgil, taastab oma esialgse kuju. Kui korgile kohaldatakse suuri jõudusid, siis selle rakkudes olev gaas surutakse kokku ja selle struktuur väheneb. Peale surve eemaldamist, taastab oma esialgse kuju.

Antistaatiline. Korgi pinnale ei kogune staatilist elektrit, ehk teisisõnu, kork ei elektrifitseeritu, mistõttu ei meelita ligi ega kogu tolmu. Korgi pindasi on lihtne puhastada. Allergikutele ja astmaatikutele tähendab korgi kasutamine nende poolt kasutatavates ruumides allergeenidevabat piirkonda.

Äärmiselt vastupidav. Kork on üks kõige vastupidavamaid orgaanilisi aineid. Praktiliselt ei vanane ning vaatamata aastate möödumisele, seda isegi ilma immutamiseta ei kaota oma omadusi ja mõni keskkonna isegi konserveerib seda (nt. merevesi).

Lihtne töödelda. Korki saab lõigata tavaliste lõikeriistadega. See sobib hästi ebatasasele pinnale, kuna sobitub selle kujuga. Sellel on head liimivad omadused, mistõttu on seda lihtne erinevatele pindadele kleepida.

Neutraalne tervisele. See materjal ei ole tervisele kahjulik. See ei ole toksiline ei nahaga kokku puutumisel ega pärast juhuslikku seedetrakti sattumist. See ei põhjusta allergiat ei ärrita silma sidekesta, nina limaskesta ega hingamisteid.

Keskkonnasõbralik. Kork on pärit isegenereeriva puu toormaterjalist ja seega selleenii selle kasutamine ei kahjusta keskkonda.

Mehaaniliselt tugev. Kork tooted on kõrge mehaanilise tugevusega ja võimelised säilitama mehaanilised omadused temperatuurivahemikus -80C kuni 140C.
Turvalised maksed
Tasuta kohaletoimetamine
Kõrgeim kvaliteet
Rahulolu garantii