TASUTA TRANSPORT KÕIKIDELE TELLIMUSTELE. TELLIGE NÜÜD!

Valuuta :

Korgist

Vahemerel valitsevad optimaalsed tingimused tammepuu koorest saadud korgi saamiseks. Sademed, lühikesed põuad, pehme talv ja viljakas pinnas on nõuetekohase korgitamme arengu aluseks. Kork saadakse igihaljadest korgi tammedest Quercus Suber, mis esinevad vaid teatud Vahemere lääneosa aladel, sealhulgas Põhja-Aafrikas, Lõuna-Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias ja Portugalis. Kogu maailmas kasvab korgitamme 2,5 miljonit ha alal.

Suurimad korgitamme metsad on Portugalis, kus viimastel aastatel on läbi viidud süstemaatilist kampaaniat tühermaad korgi tammega metsastada. Portugal on vaieldamatu korgitamme kodu ja seal toodetud korgi hulk on pool maailma toodangust. Korgi korjamine viiakse läbi vastavalt aastate jooksul välja töötatud eeskirjadele. Koore puult eemaldamine on usaldatud vaid väga kogenud töötajatetele ja hoolikalt valivad selleks aja, võttes arvesse ka ilmastikuolusi.

Kork ei lase läbi ei vett ega õhku. See kaitseb puud veekadu, bakterite ja mikroorganismide tegevuse, temperatuuri kõikumiste, aga ka tulekahjude eest, mis sageli levivad selle tammepuu kasvupiirkondades.
Turvalised maksed
Tasuta kohaletoimetamine
Kõrgeim kvaliteet
Rahulolu garantii